KIZGIN YAĞ KAZANLARINDA
YERLİ PARTNERİNİZ
MARİN UYGULAMALAR İÇİN KIZGIN YAĞ ISITMA SİSTEMLERİ
Kızgın yağ kazanlarımız, klas kuruluşlarının kuralları doğrultusunda sertifikalandırılmış olarak imal edilir. Kullanılan boru ve malzemeler sertifikalı olarak, uluslararası standartlara uygun temin edilmektedir.

Kaynak işlemleri; sertifikalı kaynakçılar tarafından, onaylı WPS ve WPQR’lara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan kaynak işlemleri, kuralların ön gördüğü oranlarda radyografik teste tabi tutulmaktadır.

BAL MARIN Denizcilik; klas kurallarına uygun kızgın yağ kazanı sistemlerini, ısı hesapları dahil projelendirerek bütün komponentleri ile beraber bir paket halinde müşterilerine teslim etmektedir. Kurulum esnasında her türlü proje destek hizmetini sağladıktan sonra, devreye alma işlemi ve sertifikasyonun gerektirdiği test prosedürü, yetkin mühendislerimiz yoluyla firmamız tarafından icra edilmektedir.

kazan sistemlerimizin tasarımında yağın sirkülasyon hızı ve kazan içerisindeki basınç kayıpları hesaplanmış ve en uygun spiral boru dağılımları gerçekleştirilmiştir. Kazanlarımız marin uygulamalar için tasarlanıp geliştirilmiştir.

Kızgın yağ kazanlarının sağlıklı çalışabilmesi için gerekli olan en önemli unsur, yağın, ısı transferine maruz kalan borular içerisinde hızla dolaşmasının sağlanmasıdır. Kazan içerisinde yağın durağan hale gelmesi, kraking / karbonlaşma denilen ve yağın tüm özelliklerini bozan bir durum ortaya çıkarır. Ayrıca yağın kazan içerisinde doğru bir şekilde sirküle etmemesi, boru cidarlarının yüksek ısıya maruz kalmasına neden olur; borularda çatlama ve kaçaklar ortaya çıkar. Bu durum yangın riski oluşturması bakımından oldukça hassas ve önemlidir. Yukarıda anlatılan nedenden ötürü, kazan sistemlerimizin tümünde akış debisini sabit tutmak üzere mutlaka otomatik akış kontrol by-pass gurubu bulunur.

Sistem, bir kazayı ya da hasarı önlemek için yeterince emniyet sistemi ile donatılmış olup, emniyet enstrümanları, elektrikli referans ekipmanları, emniyet ventilleri, akış kontrol vanası göstergeler ve göstergelerin iğne vanaları, konusunda uzman firmaların üstün kaliteli ürünleridir. Kontrol paneli klas gereksinimlerini tam olarak sağlamakla beraber, PLC kullanılmadan çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, bir arıza durumunda gemi personeli tarafından kolayca müdahale edilebilir. Kontrol panosu, tamamen özgün ve kullanıcı dostu bir tasarımla, yaygın olarak kullanılan ve kolay bulunabilen kaliteli markaların ürünleri kullanılarak imal edilir.