Bal Marin; kurucusunun sektördeki 16 yıllık mühendislik deneyimini, üretime çevirme kaygısı, yerli imalatta çeşitliliğin ve kalitenin arttırılması düşüncesini hayata geçirmek üzere 2005 yılında Tuzla’da kurulmuştur. İlk kuruluş yıllarında ve hali hazırda Avrupalı üreticilere danışmanlık yaparak, onların kalite ve iş disiplinleri incelenmiş. Bu kazanımlar ile ülkemiz insanına has özveri ve detaycılık harmanlanarak; yenilikçi, kullanışlı, akılcı, kaliteli, uzun ömürlü tasarımlar geliştirilerek gemi ekipmanlarının üretimine başlanmıştır.
Bal Marin; yukarıdaki kaygıları ön planda tutarak başladığı üretim sürecinde, çeşitli amaçlara hizmet eden kaptan, personel, yolcu koltukları, kaptan köşkü için ısı ve UV yalıtımı sağlayan film güneşlik mekanizmaları, kamaralar için karartma stor perde mekanizmaları, hidrofor sistemleri ve ısıtıcı sistemler tasarlayıp üretmektedir.
KALİTE POLİTİKAMIZ
Türkiye gemi inşa sektöründe, Avrupa kalitesinde ve mantalitesinde gemi ekipmanı imalatı ve satışı yapan lider firma haline gelmeyi vizyonu haline getirmiştir. Bu vizyona ulaşmak için;
  • Özgün tasarımlı ürünler geliştiren,
  • Ürettiği gemi ekipmanında yüksek kaliteyi amaçlayan,
  • Müşteri tecrübe ve tavsiyeleriyle tasarımlarını şekillendiren,
  • Uzun ömürlü ekipman üretmeyi hedef edinen,
  • Personelin eğitiminin sürekliliğine ve personelin kişisel gelişimine önem veren,
bir firma olmayı temel ilkeler olarak benimsemiştir. Bu doğrultuda üst yönetim olarak, uygulanabilir şartların yerine getirilmesini ve uygulamakta olduğumuz Kalite Yönetim Sistemi ve tüm süreçlerinin; BAL MARİN yönetimi ve çalışanları tarafından gözden geçirilerek sürekli iyileştirileceğini taahhüt ederiz.

Mehmet Bahadır ERBEY
Genel Müdür
05.09.2017
MİSYONUMUZ
Tasarladığımız gemi ekipmanlarıyla konfor ve korunmayı bir arada sağlayan ve kaliteyle birleştiren bir yaklaşımla çalışarak markamızı güçlendirmek.
VİZYONUMUZ
Hitab ettiğimiz şirketlere hizmet ve ürünümüzü sunarken; Geleceğe dönük, Çözüm Odaklı ve Kalitemizden ödün vermeden, Müşterilerimizin beklentilerini istikrarlı kalite anlayışı ile karşılayarak yurt içinde ve yurt dışında lider firma konumuna ulaşmak.